Neden Dövme Yaptırmalıyım? Dövme Yaptırmak İstiyenler İçin Rehber

“Neden dövme yaptırayım?”

Bu, dövme yaptırmayı düşünen kişilerin en sık sorduğu sorulardan biridir. Bunun en yaygın nedeni, birisinin uygulanan mürekkeple vücudunun nasıl görüneceğini görmek istemesidir. Ancak dövme yaptırmak isteyebileceğiniz birçok başka neden var ve bu yazı daha popüler olanlardan bazılarına odaklanacak.

“Dövme kalıcıdır.”

Dövme Nedir?

Dövme, genellikle dermal olan canlı dokunun sivri uçlu bir aletle mürekkebi sokmak için delindiği bir vücut sanatı biçimidir.

Dövmeler binlerce yıldır var. Genellikle “halk” ve kişinin ana akım kültüre uymaması ile ilişkilendirilirler.

Neden Dövme Yaptırmayı Düşünüyorsunuz?

Dövme, zamanın başlangıcından beri insan kültürünün bir parçası olmuştur. Bu bir ifade biçimidir ve kendini ifade etme biçimi olarak kullanılabilir. Dövmeler ayrıca cilt üzerindeki mürekkepten daha fazlasıdır; vücudunuzda veya zihninizde dövme olabilecek sembollerdir.

Dövmeler, günümüzde popüler hale gelen yeni stiller ile yıllar içinde bir evrim geçirdi. Farklı duyguları, sembolleri veya önemli anıları ifade etmek için kullanılabilirler. Hayatta sıkışmış hissettiğiniz ve bu yolla kendinizi daha iyi ifade etmek istediğiniz için bir tane almayı düşünebilirsiniz.

Dövmeler son yıllarda özellikle binyıllar arasında daha popüler hale geldi. Dövmelerin popülaritesinin, toplum tarafından kabul edilmesini, insanların “sanatlarını” paylaştığı Instagram gibi sosyal medya platformlarını içeren birçok nedeni vardır.

Doğru Mağazayı Nasıl Seçersiniz ve En İyi Kararı Verirsiniz

Bu yazıda, gelecekteki dövmeniz için en iyi dövme stüdyosunu bulmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşacağım.

Size yakınımdaki en iyi dövme stüdyosunu ve en iyi kararı nasıl vereceğimi anlatarak başlayacağım.

Bir dövme stüdyosu bulmanın en iyi yolu: Arkadaşlarınızdan ve ailenizden tavsiye isteyin veya bir google araması yapın ve ne olduğunu görün.

Tüm Dövmeler Kalıcı mı?

Dövmelerin genellikle kalıcı olduğu düşünülür, ancak durum her zaman böyle değildir. Geçici dövmeler farklı tasarımlarla uygulanabilmekte ve farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.

Geçici dövmelerin kullanımıyla, insanlar geçici dövmelerin tipik olarak atfettiği tüm kalıcılık konusunda endişelenmeden yaratıcı olabilir ve kendilerini daha eğlenceli bir şekilde ifade edebilirler.

Minimalist dövme nedir?

Minimalist dövme, vücudun herhangi bir yerine çizilebilen küçük, genellikle tek renkli bir dövmedir. Minimalist dövmeler tipik olarak siyah mürekkeple çizilir ve tam vücut görüntüsü yerine bir desen veya şekle sahiptir.

Minimalist dövmelerin ardındaki anlam, onları giyen insanlar kadar çeşitlidir, çünkü bu dövmeler, bir kişinin hayatındaki yolculuğundan veya önemli olaylardan sadece geçici mürekkeple eğlenmeye kadar her şeyi temsil edebilir.

Minimalist dövmeler zamanla daha popüler hale geldi ve ünlülerden Instagram modellerine ve ötesine kadar her yerde bulunabilir.

2022’de Hemen Başlayabileceğiniz En İyi Minimalist Dövmeler Nelerdir?

Şu anda en iyi minimal dövmeleri arıyorsanız, sizin için mükemmel önerilerimiz var.

Minimal dövme koleksiyonunuz üzerinde çalışmaya başlamak için 2022’ye kadar beklemenize gerek yok. Çok karmaşık ve kafa karıştırıcı olmadan minimalizm ve geometrik şekilleri dövmelerinize dahil etmenin birçok yolu vardır.

İnsanların şu anda sevdiği en popüler dövme fikirlerinden bazıları geometrik şekillerdir. Bunları eserinizde kullanmanın yaratıcı yollarını bulmak, insanların şu anda yaptığı en popüler seçimlerden biridir.

Minimalist Dövme yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Dövmeler popüler bir vücut sanatı biçimidir. Çoğu insan dövme yaptırmayı tercih ediyor çünkü güzel görünüyorlar ve kendilerini bir parçası gibi hissediyorlar. Ancak dövmelerin dini önemi veya ne kadar geçici oldukları gibi çoğu insanın fark etmediği çeşitli faydaları vardır.

Pek çok kişi, geleneksel olarak “geleneksel dövme” (cilt üzerinde siyah mürekkep) olarak adlandırılan ve cilde iğnelerle delinerek uygulanan dövmeyi tercih etmektedir. Bazıları geleneksel dövmelerin ömür boyu sürdüğünü iddia ediyor, ancak bu doğru değil. Mürekkep zamanla solabilir veya lazer işlemiyle çıkarılabilir – bir örnek, Avrupa kolonizasyonundan sonra Kızılderili sembollerinin kaldırılmasıdır.

Neyse ki, artık geleneksel dövmelere bir alternatif var – keskin metal nesneler yerine suya dayanıklı mürekkepler ve dayanıklı kağıt levhalar kullanan geçici dövmeler.

Minimalist Dövmelerin Farklı Tarzları Diğerlerinden Daha Pahalı mı?

Ne tür dövmeleriniz var? Bu makale minimalist dövmeler arasındaki farkları keşfedecek.

Minimalist dövmelerin farklı stilleri diğer türlere göre daha pahalıdır. Bazı minimalist dövmeler 50 dolardan başlarken, bazıları 200 dolara kadar çıkabilir.

Minimalist dövme tasarımları, genellikle basit bir renk paleti ve temiz bir yazı tipi ile temel çizgiler ve şekiller içerir. 2000’li yılların başından beri Kuzey Amerika’daki yenilikçi hareketle moda haline geldiklerinden beri popülerler.

Ne kadara mal olduklarını ve fiyat ile popülerlik arasında herhangi bir ilişki olup olmadığını görmek için farklı minimalist dövme tasarım örneklerini keşfedeceğiz.

Tarzınıza ve Vücut Tipinize Uygun Dövme Nasıl Seçilir

Dövmeler, kişisel tarzımızı ifade etmenin en hızlı ve kalıcı yollarından biridir. Ve herkesin zevki farklıdır. Bu nedenle, bir dövme seçerken dikkate alınması gereken birçok husus vardır.

Bu makale, kişisel tarzınızı ve vücut tipinizi en iyi temsil eden dövmeyi nasıl seçeceğinizi öğretecektir.

Trend Dövmeleri İnsanların Fikirlerini İfade Etme Şeklini Nasıl Değiştiriyor?

Trend dövmeler giderek daha popüler hale geliyor. Sadece dövme kültüründe çekiş kazanmakla kalmıyorlar, aynı zamanda eğlence ve aktivizm gibi dünya çapındaki diğer endüstrilere de giriyorlar.

Dövmeler yüzyıllardır var ama son yıllarda insanlar kendilerini farklı yollarla ifade etmeye başladılar. Trend, tek kullanımlık olarak oluşturulan ve Roy Lichtenstein gibi sanatçılar tarafından tasarlanan geçici dövmelerle başladı. Bu geçici dövmeler, mürekkebin kaybolmadan önce birçok kez kullanılabilir, bu da onları, kullanıcının daha fazla dikkat etmesi gereken kalıcı dövmelerden daha uygun maliyetli hale getirir. Oradan kalıcı dövmeler bir şey haline geldi ve toplumun çeşitli demografik özellikleri arasında popülerlik kazandı. “Trend” terimi, bu trendler Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında viral hale geldiğinde başladı. Bu popüler işbirliklerine yol açtı

2022’de Trendlerde Neler Oluyor?

Marilyn Monroe, David Bowie ve Lady Gaga gibi ünlüler sıklıkla dövmelerle görülüyor. 2022’nin bu ikonik dövme trendleri günümüzde hala popüler. Bir sonraki trend dövme sizce nedir?

Bir sonraki büyük dövme trendi çiçek dövmeleri olacak. Zaten varlar ama 2022’de daha yaygın olacaklar.

Dövme Yaptırmak İçin Doğru Çiçek Türünü Seçmenin İpuçları

Vücudunuza boyayabileceğiniz birçok farklı çiçek türü vardır ve doğru olanı seçmek için bazı ipuçlarımız var.

Çiçekler çeşitli şekillerde kullanılabilir ve tüm insanlar için en iyi sonucu veren tek bir tür yoktur. Bazı insanlar büyük çiçekler almayı severken, diğerleri küçük olanları sever.

Bazı insanlar çiçek desenlerini severken, bazıları daha soyut bir tasarıma sahip bir şey ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir